Hovory

Cyklista Souček odstartuje v extrémním závodě napříč Amerikou. „Největší benefity mi dala příprava. Klíčová je motivace,“ říká

Hovory

Cyklista Souček odstartuje v extrémním závodě napříč Amerikou. „Největší benefity mi dala příprava. Klíčová je motivace,“ říká
Martin Souček

Plus

Martin Souček se za měsíc postaví na start jednoho z nejtěžších vytrvaleckých závodů na světě – Race Across America (Závod napříč Amerikou). „Baví mě posouvat své hranice. Ten závod jsem znal, je to vrchol ultracyklistiky. Věděl jsem, že takový závod nikdy nechci jet, ale pak přišel zvrat a já jsem dospěl do stavu, že vlastně chci takovouhle věc dokázat,“ říká cyklista.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jeho profesní vizitce stojí psáno povolání cyklista, vzděláním elektroinženýr a manažer.

  • Kynologických firem se už rok upíná k jedinému cíli postavit se na start jednoho z nejtěžších vytrvaleckých závodů na světě na kole napříč Amerikou. Kvalifikovat se měl už loni, v cestě mu ale stálo vážné zranění. Svůj sen nevzdal. Nejde totiž jen o ježdění na kole. Hostem hovoru je cyklista a podporovatel paliativní péče v Česku Martin Souček. Příjemný poslech přeje Petr Vizina.

  • I tam vás ve studiu. Dobrý den. Dobrý den. Pane Součku, máte to spočítané na den přesně, kdy začne ten závod, ke kterému se, jak už jsem říkal déle než rok upínáte, jako takovému jasnému cíli?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají