Hovory

Cizí hlasy ve vaší hlavě? Nemusí to být problém, pokud si je dokážete s něčím spojit, vysvětluje psycholog

Hovory

Cizí hlasy ve vaší hlavě? Nemusí to být problém, pokud si je dokážete s něčím spojit, vysvětluje psycholog
Adi Hasanbašić

Plus

Měli jste někdy pocit, že vám někdo něco našeptává, že slyšíte nějaký vnitřní hlas? Nemějte obavy, neznamená to, že trpíte schizofrenií. Alespoň to tvrdí odborníci. Podle nich je slyšení hlasů smysluplná reakce na šílené životní okolnosti. „Hlasy se automaticky nerovnají nějaký problém. Většina lidí, kteří slyší hlasy, co ostatní neslyší, většinou dokáže tu zkušenost uchopit a spojit s nějakou životní událostí,“ říká psycholog a antropolog Adi Hasanbašić.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Měli jste někdy pocit, že vám někdo něco našeptává, že slyšíte nějaký vnitřní hlas? Nemějte obavy. Neznamená to, že trpíte schizofrenií. Alespoň to tvrdí odborníci. Podle nich je slyšení hlasů smysluplná reakce na šílené životní okolnosti. A tak si následující minuty budeme povídat nejenom o vnitřních hlasech. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • Zdravím také psychologa, psychoterapeuta a sociálního a kulturního antropologa Adiho Hasan Bašiče, ředitele domu zotavení. Vítejte u nás. Dobrý den.

  • Děkuji. A když míváte nějaký hlas, který vám něco našeptává?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají