Hovory

Chodci jsou rodinným stříbrem Prahy, říká náměstek primátora Hlaváček

Hovory

Chodci jsou rodinným stříbrem Prahy, říká náměstek primátora Hlaváček
Náměstek primátora Petr Hlaváček

Plus

„Snažím se vždy spojit dva proudy, a to chodce a dopravu. Takže se staví pro auta, ale zároveň musíme stavět pro lidi, protože ti jsou pro Prahu něco jako rodinné stříbro. A samozřejmě, musíme podporovat i cyklisty,“ říká o budoucnosti hlavního města architekt a urbanista Petr Hlaváček, náměstek pražského primátora za STAN.
Petr Šimůnek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešních hovorech půjde o matku měst, o Prahu, o její krásu a hlavně o její budoucnost. Můj dnešní host má totiž na starosti, myslím tu budoucnost. Můj dnešní host je architekt, urbanista a dnes už i politik, náměstek primátora hlavního města Prahy, který má na starosti její rozvoj, Petr Hlaváček.

  • Dobrý večer Petře. Dobrý večer.

  • Wintera. Vlastně si Praha je matka měst. My tomu tak říkáme, ale myslím, že jsme jediný na světě, kdo si to myslí, že Praha je matka měst. Co je pro vás, Petře, Praha?

Více z pořadu