Host ve studiu

Ze Sněžky vedou čtyři cesty, jedna hezčí než druhá, do Malé Úpy. Tam si pak dáte místní pivo horalů

Host ve studiu

Ze Sněžky vedou čtyři cesty, jedna hezčí než druhá, do Malé Úpy. Tam si pak dáte místní pivo horalů
Malá Úpa s kostelem sv. Petra a Pavla, kde je i jedno ze zastavení na Disidentské stezce

Hradec Králové

Podíváme se do nejvýše položené obce u nás, do Malé Úpy v Krkonoších. Leží v nadmořské výšce 1 050 metrů, rozkládá se od údolí ve Spáleném Mlýně až k česko-polské hranici a z borůvek se tam dělají nejen koláče a knedlíky, ale dokonce i pivo, jak jsem slyšel. Naším hostem je starosta Malé Úpy Karel Engliš.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No a v Dobrém ránu se teď podíváme do nejvýše položené obce u nás, jak jsem slíbil, do Malé Úpy v Krkonoších, která leží v nadmořské výšce 1050 m. Rozkládá se od údolí ve Spáleném mlýně až k česko-polské hranici a z borůvek se tam dělají nejenom koláče a knedlíky, ale dokonce i pivo, jak jsem slyšel. No a já se moc těším, že nás tam teď starosta Karel Engliš vezme, pane starosto. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den.

  • Tak jaká je u vás zima letos? Většina lyžařských středisek letos bojuje s nedostatkem sněhu. Co u vás a na vašich sjezdovkách? Jak to je?

  • Tak udál v hlase. U nás se lyžuje na sjezdovkách. Sníh je, protože protože lyžařský areál stačilo, stačilo vlastně žiji. Takže takže lyžuje se. Kluci dělají.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají