Host ve studiu

Píle, rychlost, mrštnost i síla! Hradecká skateboardová školička učí děti milovat prkno na kolečkách

Host ve studiu

Píle, rychlost, mrštnost i síla! Hradecká skateboardová školička učí děti milovat prkno na kolečkách
Skateboardová školička v Hradci Králové

Hradec Králové

Pojďte se trošičku rozhýbat a dát do pohybu. Ondřej Bernkraut z Hradce Králové vede ve skateparku v Šimkových sadech už přes 10 let školičku pro nejmenší, protože je podle něj důležité, aby se děti hýbaly a sportovaly už odmalička. Sám se věnuje skateboardu už asi od svých 15 let a je to pro něj smysl života. O své zkušenosti se s vámi podělí.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové a já jsem slíbil, že s naším ranním hostem dneska se budeme ještě trošičku hýbat. Budeme v pohybu, protože Ondřej Berndt, z Hradce Králové vede ve skateparku v hradeckých Šimkových sadech přes 10 let školičku pro nejmenší, protože je podle něj důležité, aby se právě děti hýbaly a sportovali už od malička. Sám jezdí na skejtu, já nevím, asi od 15 let a je to pro ně určitě smysl života. Já jsem moc rád, že s námi o své zkušenosti já přišel dnes do Dobrého rána se podělit Ondřej Berndt. Krávu to. Ondřeji, vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Tak od kolika jezdíte? Od 15. No, já jezdím od 15 let.

  • Ale prý to byly nejdřív kolečkové brusle.

  • Jsem? No, nejdřív jsme jezdili s kluky na kolečkových bruslích a pak jsme přijeli jednou na Ulrichovo náměstí a tam se konaly závody skateboardu a já jsem tam viděl, už bylo po závodech a tam byla plechová U-rampa. A já, když jsem viděl, jak tam kluci Michal Dolana, jak tam jezdí na kolečkových bruslích, tak okamžitě jsem to chtěl zkusit. Taky ta rampa tam zůstala asi do středy, než ji rozebrali a odvezli. Takže jsme hned v pondělí tam naběhli a zkoušeli si to.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají