Host ve studiu

Pavlína Adam jako první Češka zdolala nejtěžší trek světa! Dobrodružství na Great Himalaya Trail

Host ve studiu

Pavlína Adam jako první Češka zdolala nejtěžší trek světa! Dobrodružství na Great Himalaya Trail
Dobrodružství na Great Himalaya Trail. Pavlína Adam jako první Češka zdolala nejtěžší trasu světa

Hradec Králové

Teď vás čeká jedna neuvěřitelná cesta napříč Nepálem. Great Himalaya Trail měří 1 700 km, je považován za nejtěžší dálkový pochod na světě, a úspěšně ho zatím dokončila ani ne stovka lidí z celého světa. A mezi nimi i dvě holky, přírodovědkyně a cestovatelka Pavlína Adam s kamarádkou Sarah z Ameriky.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Grace Himaláje Treille měří neuvěřitelných 1700 km. Je považován za nejtěžší dálkový pochod na světě. No a úspěšně ho zatím dokončila ani ne stovka lidí z celého světa. A mezi nimi i dvě holky přírodo, vědkyně a lékařka Pavlína Adam s kamarádkou Sarah z Ameriky, a stali se tak vůbec prvními ženami a Pavlína i prvním člověkem z Česka, které tento náročný trek prošli sami a bez jakékoliv podpory. A Pavlína Adam teď sedí naproti mně v Dobrém ránu ČRo Hradec Králové. Dobrý den.

  • Dobré ráno. Zdravím všechny posluchače.

  • No a gratulujeme k tomu, co se vám povedl. Prý to bylo zrovna v monzunovém období jsem si šel. Takže jste zažili na vrcholcích hor zimu a sníh a mráz a led a dole dole potom bláto a déšť.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají