Host ve studiu

Má práce je skvělá kombinace toho, co ráda dělám a o co se zajímám, směje se univerzitní ombudsmanka

Host ve studiu

Má práce je skvělá kombinace toho, co ráda dělám a o co se zajímám, směje se univerzitní ombudsmanka
Veronika Střítecká ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Hradecká alma mater má svoji univerzitní ombudsmanku. Stala se jí po velmi náročném výběrovém řízení hradecká rodačka a absolventka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Veronika Střítecká. Jejím nejdůležitějším úkolem bude dbát na to, aby bylo na univerzitě příjemné, spravedlivé, kultivované a hlavně bezpečné pracovní i studijní prostředí.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové, dál vám přejeme dobré ráno. No a teď zamíříme.

  • K. Jsem slíbil na hradeckou univerzitu, kde mají od začátku února svojí univerzitní ombudsmanku. Stala se jí po velmi náročném výběrovém řízení hradecká rodačka, absolventka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Veronika Střítecká. A tím jejím nejdůležitějším úkolem bude určitě dbát na to, aby na univerzitě bylo pracovní i studijní prostředí příjemné, spravedlivé, kultivované a hlavně bezpečné. Veronika Střítecká je naším dnešním ranním STEM. Dobré ráno. Dobré ráno. Tak co má vůbec všechna ta vaše pozice ombudsmanky za úkol a proč je potřeba vlastně ombudsmanku mít i v prostředí univerzitním?

  • To jsme začali hezky zeširoka. A mojí mým úkolem nebo jeden z mých úkolů je samozřejmě nějakým způsobem a prošetřovat různé podněty, kdy se na mě lidé obrátí a mají pocit, že se jim děje nějaké příkoří. Schválně to říkám takto obecně, protože samozřejmě já se zabývám převážně nevhodným chováním, ale také a vlastně to, co já hlásám, je to, že se na mě mohou opravdu lidé obrátit, když nevědí, kam jinam se obrátit a společně vymyslíme, jaká je ta cesta, jak s tím problémem pracovat, koho oni mají kontaktovat, kde opravdu ta příslušná osoba nebo orgán, který to řeší, a pak ještě prevenci.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají