Host ve studiu

Kocianova houslová soutěž pro mladé hudební talenty překračuje hranice a vychovává špičkové virtuosy

Host ve studiu

Kocianova houslová soutěž pro mladé hudební talenty překračuje hranice a vychovává špičkové virtuosy
V akci při samotné soutěži je zachycen laureát loňského ročníku, Emrik Revermann (Kanada), který se stal absolutním vítězem jako účastník 1. kategorie

Hradec Králové

Podíváme se do Ústí nad Orlicí, což je u sousedů v Pardubickém kraji. Každý rok se tam koná soutěž a festival s mezikrajovým, ba dokonce mezinárodním přesahem Kocianovo Ústí. Protože se letošní, už 66. ročník, rychle blíží, pozve vás ředitelka Kocianovy houslové soutěže Lenka Lipenská.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No a v Dobrém ránu se teď ještě podíváme do Ústí nad orlicí, což je u sousedů samozřejmě Pardubickém kraji, kde se každý rok koná soutěž a festival s mezi krajovým, ba dokonce s mezinárodním přesahem Kociánovo Ústí. No a protože ten letošní, tuším 66. ročník se rychle blíží, tak nás na něj přijela pozvat jednak paní ředitelka Kociánovy houslové soutěže Lenka Lipenská, kterou tady moc vítám. Dobrý den. Tak. Dobré ráno. A my jsme slíbili, ještě jednoho geniálního vynikající houslistu Daniela Matejčík, který na cestě, že? A Daniel Matějíček s Liberec se, ale cestou se rozbil autobus jste k ní akorát dával vědět avízo, že je na cestě. Dělá, co může. A během jestli dorazí? Ne. Asi bych to do vstupu aspoň to bude napínavé. Co stojí? To bude napínavé pro nás oba, jak to dopadne. Ale my si stejně i bez Daniela, což je opravdu prý vynikající houslista. A vy nám ho trošičku představíte malinko jenom. Tak si můžeme povídat o Kociánce teď.

  • Je důležitá fáze této soutěže, protože ten letošní ročník bude v květnu, na začátku května. Že se ještě můžou děti přihlásit. Je to tak?

  • Soutěž probíhá vždycky první týden v květnu a uzávěrka přihlášek je tradičně k poslednímu únorovému dni. Tak letos to máme ještě o jeden den delší, ale už teď jsem zaznamenala, že tam máme přihlášené soutěžící dokonce dva ze Spojených států amerických a z druhé strany mapy zase i z Japonska. A začíná se hlásit i Evropa. Takže se těším. A co? Tak jako sleduji přihlášky? Tak a sledují i české účastníky? Tak tak sleduji, kdo se už přihlásil, takže už vidím, že se nám tam přihlásí staré dobré, známé tváře. Takže se moc těším.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají