Host ve studiu

Italské Greccio, proslavené betlémem Františka z Assisi, navázalo spolupráci s našimi Třebechovicemi

Host ve studiu

Italské Greccio, proslavené betlémem Františka z Assisi, navázalo spolupráci s našimi Třebechovicemi
Proboštův mechanický betlém

Hradec Králové

Zhruba 13 km východně od Hradce Králové pod vrchem Oreb leží město s necelými 6 000 obyvateli, které proslavil známý Proboštův betlém. Musím se přiznat, že ač Hradečák, tak tam moc rád jezdím v létě na koupaliště, které je moc příjemné. Starosta Třebechovic pod Orebem Roman Drašnar bude mít zcela jistě ve svém městě ještě další oblíbená místa.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové? No, asi 13 km, řekl bych, východně od Hradce pod vrchem oreb leží město s necelými 6000 obyvateli, které proslavil známý Proboštův betlém. Musím se přiznat, že ač Hradec tak, tak tam taky moc rád jezdím létě na koupaliště, které je moc příjemné. No a starosta Třebechovic pod Orebem Roman Drašnar bude mít zcela jistě ve městě ještě další oblíbená místa, kam třeba vyráží rád na procházku za relaxací a odpočinkem. Pane starosto, vítám vás. Dobrý den.

  • Přeji všem dobrý den i vám. Tak kde to máte v Třebichovicích nejradši? Když už jsem touto otázkou začal vlastně před chviličkou.

  • Tak Třebichovicích asi mám nejradši místa, kde chodím relaxovat, to znamená do přírody. Do přírody především. Jelikož jsem rybář, tak my máme tu výhodu, že vlastně pár set m od centra města vlastně máme přírodu. Teď se nám tam řeka Orlice a vlastně je tam nádherně. To je to divoká příroda. Já si myslím, že tam chodí spousta lidí. Rádo chodí tam, chodí tam běhat, chodí tam jsem svými se svými mazlíčky, se svými psy a já tam chodím na ryby. Mimo jiné i tam a tam teda. Je to nádherné, protože je to kousek od centra.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají