Host ve studiu

Hradecká „zdrávka“ pořádá soutěž v poskytování první pomoci. Studenti zkusí naučenou teorii v praxi

Host ve studiu

Hradecká „zdrávka“ pořádá soutěž v poskytování první pomoci. Studenti zkusí naučenou teorii v praxi
uvodka prvni pomoc

Hradec Králové

Dnes do našeho studia dorazila návštěva z hradecké zdrávky, jak se krásně lidově říká Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední zdravotnické škole Hradec Králové. Svému řemeslu a své zodpovědné profesi se tam učí nejen budoucí sestřičky, ale i další zdravotnický personál. Tato škola má ohromnou tradici, protože své první studenty přivítala už v roce 1949.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. Je devět minut po půl deváté. No a do Dobrého rána, jak jsem slíbil, dnes dorazila návštěva z hradecké s drápky, jak se krásně lidově říká, VOŠ zdravotnické a Střední zdravotnické škole Hradec Králové, kde se svému řemeslu a své zodpovědné profesi učí nejenom budoucí sestřičky, ale i další zdravotnický personál. Tato škola má ohromnou tradici, protože své první studenty přivítal a někdy už v roce 949 a její současníci, tedy studenti čtvrtého ročníku oboru praktická sestra Nikola Dušková a Filip Odvárko, už sedí naproti mně i s paní učitelkou Helenou Rezkovou, aby nám nejenom Hradecko z ráfku představili, ale aby nás taky na něco pozvali. Tak vás vítám. Dobrý den.

  • No a hned mě zajímá, co pro nás máte, na co nás chcete pozvat nebo co se u vás ve škole bude dít. Nikola tak u nás se bude ve čtvrtek konat soutěž v poskytování první pomoci, která letos bude poprvé v docela velkém měřítku. Bude se to skládat z vlastně z šesti stanovišť, modelových situací. Dále si žáci naší školy budou moct vyzkoušet svoji fyzickou zdatnost a prokázat i nějaké vědomosti ve vědomostním testu.

  • Můžeme říct klidně, že to bude teď, ve čtvrtek 18. u vás ve škole. A to je tedy vyloženě školní soutěž nebo jaké týmy, které týmy budou?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají