Host Radiožurnálu

Úkol pro nás? Hledat společnou řeč a připomínat si, že spolu musíme fungovat, říká Kovy

Host Radiožurnálu

Úkol pro nás? Hledat společnou řeč a připomínat si, že spolu musíme fungovat, říká Kovy
Karel Kovář

Radiožurnál

Karel Kovy Kovář je youtuber a moderátor. Svými edukačními videi zprostředkovává nejen mladým lidem třeba téma mediální gramotnosti. Jak podle něj právě mladá generace vnímá 17. listopad? „Současná doba je složitá, je důležité vzpomínat, ale také rýsovat podobnosti s dneškem – myslím si, že je důležité odnést si z polistopadového vývoje nějakou lekci, kriticky jej nahlížet, bavit se s těmi, kteří měli jiná očekávání,“ říká youtuber. A co si myslí o zlobě a závisti?
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezký podvečer. Já už teď zdravím také posluchače dvojky ČRo a také ČRo Plus, protože i ti se teď připojili k celodennímu živému vysílání Radiožurnálu z pražské Národní třídy. Za přesně šest minut přineseme v přímém přenosu živě Modlitbu pro Martu. Tradiční píseň, která 17. listopadu symbolicky v 17 hodin 11 minut s ní letos bude tuto skladbu zpívat Hana Holišová. Ale ještě předtím mám tu čest přivítat tady velmi vzácného hosta, díky kterému jsme tady zablokovali průchod po Národní třídě a máme z toho velkou radost. Takže zdravíme samozřejmě i ty z vás, kteří jste přišli přímo sem na Národní třídu.

  • Radiožurnál na národní. Díky, že můžeme.

  • A já už to mohu prozradit. Hostem pro následující půlhodinu našeho speciálního vysílání je youtuber, kterého na YouTube u, jestli jsem se dobře díval, odebírá 942000 lidí, což je neuvěřitelné číslo. Karel kovy kovář. Vítejte v našem studiu. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já jsem rád, že jste dodal, že Modlitbu pro Martu bude zpívat Hana Holišová by se posluchače ne zrovna leží. Tady budu zpívat já, takže takže se mi ulevilo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají