Host Radiožurnálu

Při načítání audioknih mi jde o to, abych nepoškodil autora... a aby mě posluchač nevypnul, usmívá se herec Pavel Soukup

Host Radiožurnálu

Při načítání audioknih mi jde o to, abych nepoškodil autora... a aby mě posluchač nevypnul, usmívá se herec Pavel Soukup
Pavel Soukup

Radiožurnál

Herec Pavel Soukup získal v rámci soutěže Audiokniha roku ocenění Osobnost roku 2023. Členové Asociace vydavatelů audioknih ocenili pečlivost, rychlost, přípravu, profesionalitu a v neposlední řadě posluchači chválený bravurní přednes. Co pro něj namlouvání audioknih znamená? „Je to jedna z nejmilejších činností, jakou dělám. Bez ohledu na honorář,“ usmívá se herec. Jakou disciplínou je pro něj dabing? A jak se dostal k herectví?
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem Radiožurnálu je dnes herec Pavel Soukup. Dobrý den. Dobrý den. V dubnu jste dostal ocenění na audioknize roku jako osobnost roku 2023. Členové asociace vydavatelů audioknih prý ocenili pečlivost, rychlost, přípravu, profesionalitu a v neposlední řadě posluchači chválený bravurní přednes. Úspěchu jste potom zpychl?

  • Samozřejmě, že ne. Tak to je výčet samých kvality. Já se k tomu nechci vyjadřovat.

  • Zajímavý, že někdo nemluví ho o honoráři. To je docela pikantní, ale ne. Stejně jsem spokojený, protože je to radost. Je to radost, je to pocta. Já za to děkuji. A v podstatě je to moje jedna z nejmilejších činnosti.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu