Host Radiožurnálu

Když park přijde o slavnou gorilu. Šarvátky jsou mezi samci běžné, smrtí ale končí málokdy, říká ošetřovatel Žďánský

Host Radiožurnálu

Když park přijde o slavnou gorilu. Šarvátky jsou mezi samci běžné, smrtí ale končí málokdy, říká ošetřovatel Žďánský
Marek Žďánský

Radiožurnál

V turisty málo prozkoumaném pralese Středoafrické republiky před vámi zvířata neustupují. Pozorovat gorily nížinné se tam Marek Žďánský vydal v době, kdy tamní park přišel o velké zvíře. „Makumba byla osobnost toho národního parku. V současné době je tam jen jedna habilitovaná skupina – to znamená zvyklá na lidi – která těm pár turistům, co ten park navštíví, vydělávala peníze,“ poukazuje ošetřovatel. Čím se v pralese, který není návštěvám příliš uzpůsoben, brodil?
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano, zdravíme vás a dnes je mým hostem ve vysílání víkendového Radiožurnálu Marek Ždánský, který proslul jako gorilí táta. Těmto zvířatům se věnuje dál, ale už ne. Pracuje jako ošetřovatel v zoologické zahradě. Dobrý den.

  • Já všechny zdravím vás. Taky děkujeme. Hlinsko sobotu.

  • V neděli, v neděli. Takže byste s listem? Já bych zůstal ještě na hokej. No, vy jste obrovský fanda fotbalu i hokeje. Tak včera. Co říkáte na ten výsledek?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají