Host Radiožurnálu

Kdy rostou houby? Srážky a teplota jsou alfou a omegou, ale musí to ovlivňovat ještě něco jiného, co neznáme, popisuje mykolog Souček 

Host Radiožurnálu

Kdy rostou houby? Srážky a teplota jsou alfou a omegou, ale musí to ovlivňovat ještě něco jiného, co neznáme, popisuje mykolog Souček 
houba, hřib, houbaření

Radiožurnál

V jakých lesích mohou nyní lidé najít houby? Proč roste v lesích více lišek, než v minulosti? A jaký je rozdíl mezi liškou obecnou a nálevkovitou? „Liška obecná je tužší, má výraznou vůni. Hodí se do smetanových omáček. Liška nálevkovitá je spíš měkčí, drobnější houba a je lépe a snadněji stravitelná,“ vysvětluje Petr Souček z České mykologické společnosti a z České vědecké společnosti pro mykologii.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A dnešní host vysílání Víkendového Radiožurnálu se jmenuje Petr Souček. Pěkně vás tu vítám. Dobrý den. Dr. Petr Souček z České mykologické společnosti, také České vědecké společnosti pro mykologii. Jinak vystudovaný geodet a vášnivý volejbalista. Ale teď už nehrajete.

  • Teď už ne. Měl jsem nějaký zdravotní problém. Já už jenom nohy, takže víc času na houby.

  • Přesně tak. Byl jste dneska už na houbách nebyl. Kdo mě zná, tak asi tuší, že jsem nebyl. Já nejsem úplně ranní ptáče.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu