Host Radiožurnálu

I nemocné děti si chtějí hrát. Po návštěvě zdravotního klauna viditelně fyzicky i psychicky ožijí, pochvalují si v Hořovicích

Host Radiožurnálu

I nemocné děti si chtějí hrát. Po návštěvě zdravotního klauna viditelně fyzicky i psychicky ožijí, pochvalují si v Hořovicích
Zdravotní klaunka Martina Rousová a primář oddělení následné intenzivní péče pro děti Nemocnice Hořovice Daniel Blažek

Radiožurnál

Premiérový film Mocný zvuk, který se natáčel v hořovické nemocnici, dokumentuje práci zdravotních klaunů. Jak účinná je jejich přítomnost u nemocných dětí? Proč z jejich práce benefitují i lékaři a sestřičky? A co všechno muzikoterapie v léčbě dokáže? „Hudba zlepšuje nejenom psychiku malých pacientů, ale má vliv i na jejich vegetativní systém. Oblíbený je třeba šamanský buben,“ popisují klaunka Martina Rousová a primář oddělení následné intenzivní péče pro děti Daniel Blažek.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano. Dobrý den. Dnes ve vysílání Víkendového Radiožurnálu jsou hosté dva. Martina Rosová, která je kolonka. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobré dopoledne. A pan doktor Daniel Blažek, primář oddělení následné intenzivní péče pro děti Nemocnice Hořovice. Vítám vás. Dobrý den.

  • Dobrý den. Zdravím všechny.

  • Děkuji. No my si budeme povídat o muzikoterapii v léčbě, o zdravotních klaunů, o nemocných dětech. Teď totiž 25. února měl premiéru film. Jmenuje se mocný zvuk, který se natáčel právě v nemocnici v Hořovicích.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají