Host Lucie Výborné

Pieta vůči předloze maří inspiraci. Nemůžu hrát Formana a myslet na to, co na to řeknou jeho známí, načrtává herec Patrik Děrgel

Host Lucie Výborné

Pieta vůči předloze maří inspiraci. Nemůžu hrát Formana a myslet na to, co na to řeknou jeho známí, načrtává herec Patrik Děrgel
Herec Patrik Děrgel

Radiožurnál

V pojednání o normalizační hře se Patrik Děrgel ujímá role kritika lidské malosti, jakým byl i Miloš Forman. „Člověka by mohlo i zamrazit tím, že se dívá na zrcadlo něčeho, co je 40 let staré, ale pořád to funguje. Když slevíme z nějakých hodnot a vzdálíme se jim, jsme jednou nohou právě v takovém rozvratu,“ uvozuje představení herec, který také účinkuje v projektu Rok Formana právě v roli slavného režiséra. Čím se jím nechal inspirovat? A proč přehnaná úcta dílo umrtvuje?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné. Herec Patrik Děrgel i se mnou ve studiu vítám vás.

  • Tady dobrý den. Dobrý den. Mám říkat Děrgel nebo Děrgel? Děrgel. Super. Děrgel. Je to takto.

  • V pořádku po vaši mu to v pořádku. My se do Slezska ještě vypravíme, ale vy jste tady hlavně kvůli tomu, že budete hrát Miloše Formana, nebo to teda, přiznám se, mě zajímá úplně nejvíc. Máte to v alternaci. Jak jste daleko s přípravami?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají