Host Lucie Výborné

Na Titanicu byl nejprestižnější poštovní úřad na světě, popisuje expert. Získal z něj exkluzivní artefakt

Host Lucie Výborné

Na Titanicu byl nejprestižnější poštovní úřad na světě, popisuje expert. Získal z něj exkluzivní artefakt
David Kopřiva, sběratel a odborník na investiční filatelii

Radiožurnál

Vlastní něco, co jiný sběratel v Česku nemá. David Kopřiva je sběratel a odborník na investiční filatelii. Stal se majitelem unikátního adresního štítku z lodní pošty na palubě Titanicu. „Titanic přepravoval údajně až 6 milionů dopisů. Plavební společnost měla exkluzivní smlouvu s britskou poštou na přepravu veškeré korespondence, co šla přes Británii a britské pošty do Ameriky,“ vysvětluje David Kopřiva. Kolik poštovních artefaktů z nejslavnější potopené lodi se zachovalo?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ono datum se blíží. V noci ze 14. na 15. dubna 1912 v severním Atlantiku šel ke dnu největší zaoceánský parník v provozu v té době Titanik. A já se ještě chvěji, protože před malou chvílí se měla kus Titaniku v roce. David Kopřiva je sběratel a odborník na investiční filatelii.

  • Kus za tu možnost a pěkný den. A dobrý den. Pěkný den vám i posluchačům.

  • Já jsem se o vás poprvé dočetla v lednu tohoto roku právě díky tady tomu úplně vlastně malému kusu papíru s neuvěřitelnou hodnotou. To, že někdo sbírá známky, je v pořádku, ale pochopila jsem, že stejně se sbírají i takové cenné poštovní a jiné listiny.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají