Host Lucie Výborné

Arnoštovy knihy člověka posílí, aby se dokázal rozhodnout mezi dobrým a špatným, říká Lustigova dcera Eva

Host Lucie Výborné

Arnoštovy knihy člověka posílí, aby se dokázal rozhodnout mezi dobrým a špatným, říká Lustigova dcera Eva
Dokumentaristka Eva Lustigová, dcera spisovatele Arnošta Lustiga

Radiožurnál

Eva Lustigová je spisovatelka a dokumentaristka. V srpnu 1968 ve 12 letech opustila Československo. Přes Itálii, Izrael a Jugoslávii se s rodiči dostala až do Ameriky, kde se usadili. Po roce 1991 se přestěhovala do Ženevy a mohla se vrátit zpět do Česka. Tady založila Nadační fond Arnošta Lustiga, svého otce a přeživšího holokaustu. Jakým způsobem nadační fond vzdělává studenty? A jak Eva Lustigová šíří odkaz svého tatínka? Poslechněte si rozhovor.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Anexe energii. 17 let dodáváme energii Česku. Máme zajištěno dostatek energie pro naše stávající i nové zákazníky na celý příští rok. Sponzor pořadu.

  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné? S ním ho.

  • Snem je dneska. Žena, která v srpnu 1968, když jí bylo 12 let, opustila Československo. Přes Itálii, Izrael, Jugoslávii se dostala až do Ameriky, kde se usadila se svými rodiči. Po roce 1991 se přestěhovala do Ženevy a mohla se vrátit do ČR. Píše básně. Spravuje Nadační fond Arnošta Lustiga a je to Eva Lustigová. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. Eva Lustigová, škoda, že to teď nevidíte. Přišla do studia a obložila se dvěma bloky, které jsou hustě počmárány poznámkami, potom mnoha papíry a ještě obrovskou cibulí. Mají klasickou českou cibulí. Ta je tady. Proč? Evo?

Více z pořadu