Dvacet minut Radiožurnálu

Ptát se na děti svého politického protivníka není namístě nikdy. Babišovo bezpečnostní riziko ale vidím i jinde, říká senátor Smoljak

Dvacet minut Radiožurnálu

Ptát se na děti svého politického protivníka není namístě nikdy. Babišovo bezpečnostní riziko ale vidím i jinde, říká senátor Smoljak
Senátor David Smoljak (STAN)

Radiožurnál

Představuje Andrej Babiš bezpečnostní riziko pro Českou republiku? Smí lídr opozice shánět kompromitující materiály na ministra zahraničí a bylo třeba kvůli tomu svolávat mimořádnou schůzi sněmovny? „Babiš v e-mailu nechce připravit podklady, ale vytvořit příběh. Svědčí to o tom, že jsme ve stádiu války emocí a dezinformací,“ myslí si senátor za hnutí STAN David Smoljak.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už Babiš bezpečnostním rizikem pro ČR? Smí lídr opozice shánět kompromitující materiály na ministra zahraničí a bylo třeba kvůli tomu svolávat mimořádnou schůzi sněmovny?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes senátor zas tom David Smoljak. Dobrý den. Dobrý den. Za půldruhé hodiny se na Malostranském náměstí v Praze chystá demonstrace občanských iniciativ nazvaná Andrej Babiš představuje pro ČR bezpečnostní riziko. Proč jste se na ní rozhodl vystoupit?

  • Oni mít je organizátoři na tu demonstraci pozvali a já jsem to jejich pozvání přijal. Já se těm pozváním na vlastně, já to beru jako veřejnou debatu s občany tak trochu, protože vždycky před takovými akcemi i po nich tam člověk prostě má příležitost se se bavit s lidmi, tak já tato pozvání většinou přijímám, pokud nejde o nějakou úplně jako šílenou akci, se kterou bych se nedokázal ztotožnit. A to není tento případ.

Více z pořadu