Dvacet minut Radiožurnálu

Kontroly Národní sportovní agentury nebyly dostatečné. Její dotace mají být zcela transparentní, říká člen dozorčí komise Sobotka

Dvacet minut Radiožurnálu

Kontroly Národní sportovní agentury nebyly dostatečné. Její dotace mají být zcela transparentní, říká člen dozorčí komise Sobotka
Stíhaný prezident ČTS Ivo Kaderka přichází k soudu

Radiožurnál

Kvůli podezření ze zneužívání dotací je předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka ve vazbě. Kontrola Národní sportovní agentury (NSA) zjistila pochybení a agentura teď požaduje od tenisového svazu, aby vrátil 30 milionů korun. Jak by se měla zlepšit kontrolní činnost? „NSA přiděluje skoro sedm miliard korun a myslím si, že by bylo dobré uvést všechny informace o poskytnutých dotacích,“ říká Jan Sobotka (STAN), který je členem dozorčí komise Národní sportovní agentury.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přes šest miliard korun ročně rozděluje národní sportovní agentura. Kontroluje NS a dostatečně. Jak sportovní svazy a kluby tyto peníze využijí. Jaké poučení pro iDNES a plyne z kauzy okolo dotací pro tenisový svaz? A kam by se měli obrátit ti, kdo mají podezření, že se peníze ze sportovních dotací nevyužívají správně?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je člen dozorčí komise Národní sportovní agentury, senátor zvolený ve volebním obvodě Trutnov za hnutí STAN, předseda klubu senátorů Starostů a nezávislých a také starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Dobrý den. Zdravím vás do královéhradeckého studia ČRo.

  • Dobrý den všem. Ve vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus už od roku 2022 informujeme o podezřeních při využívání dotací, které dostával Český tenisový svaz. Aktuálně je kvůli tomu předseda tenisového svazu Ivo Kaderka ve vazbě kontrola NS a zjistila pochybení a agentura teď požaduje od tenisového svazu, aby vrátil do poloviny dubna skoro 30 milionů korun. Vy jste minulý týden řekl v rozhovoru pro ČRo, že na základě posledních událostí se bude zkvalitňovat kontrolní činnost i četnost kontrol ze strany Národní sportovní agentury. Toto je vaše přání, nebo už to bylo nějak jednoznačně rozhodnuto?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají