Dvacet minut Radiožurnálu

Generál Řehka o lodní nemocnici u Gazy: Zjišťujeme potřeby výpravy, síly jsme schopni nasadit rychle

Dvacet minut Radiožurnálu

Generál Řehka o lodní nemocnici u Gazy: Zjišťujeme potřeby výpravy, síly jsme schopni nasadit rychle
Karel Řehka

Radiožurnál

Česká republika by se mohla zapojit do práce polní nemocnice pro civilní obyvatele pásma Gazy, kde operuje izraelská armáda. Kolik zdravotníků může česká armáda vyslat a s kým by měli spolupracovat? Jak rychle mohou být na místě a kde přesně budou působit? Vladimír Kroc se ptal Karla Řehky, náčelníka generálního štábu armády.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jakou podobu by mělo mít? Polní nemocnice vyslala na pomoc lidem z pásma Gazy. Jak vás ovlivnilo dvacetileté členství v Severoatlantické alianci, kdy Česko začne plnit svůj závazek vydávat dvě % HDP?

  • Na obranu.

  • Hostem 20 minut, které vysílá také ČRo Plus, je náčelník generálního štábu armády Karel Řehka. Vítejte v našem přenosovém voze. Dobrý den. Dobrý den. Náš rozhovor předtáčíme necelou hodinu před vysíláním. ČR by se mohla zapojit do podpůrné operace pro obyvatele Gazy v polní nemocnici. Po jednání na Hradě to řekla ministryně obrany Jana Černochová. Máte představu o tom, jak by měla ta nemocnice vypadat?

Více z pořadu