Dvacet minut Radiožurnálu

Analytik: Dodávka tanků průlom ve válce nepřinese. Ukrajina jich potřebuje víc

Dvacet minut Radiožurnálu

Analytik: Dodávka tanků průlom ve válce nepřinese. Ukrajina jich potřebuje víc
Tank Leopard 2A7

Radiožurnál

Německo a Spojené státy oznámily dodávku tanků pro ukrajinskou armádu. Kdy je Ukrajina bude moci nasadit? Jak se liší německé tanky Leopard 2 od těch ruských? Může jejich využití přinést průlom ve vývoji konfliktu, od jehož počátku uplynul téměř rok? Na otázky Tomáše Pancíře odpovídal analytik Vojtěch Bahenský.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Německo a Spojené státy oznámily dodávku tanků pro ukrajinskou armádu. Německá vláda navíc souhlasí s tím, aby tanky německé výroby Ukrajině dodaly i další státy. Jak zásadní dopad na válku na Ukrajině to může mít? Kdy a kde mohou Ukrajinci západní tanky nasadit? Jak obtížný bude výcvik ukrajinských vojáků a zajištění logistiky pro nové tanky a jaké další zbraně v současné situaci potřebuje ukrajinská armáda nejvíc?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je analytik z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Vojtěch Bahenský. Dobrý den. Vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Z vašeho pohledu je to rozhodnutí Německa a Spojených států o dodávce tanků na Ukrajinu zásadním průlomem?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají