Interview Plus

Německo je tanker, který se otáčí jen pomalu. Scholz ale provedl velký obrat, říká germanistka

Interview Plus

Německo je tanker, který se otáčí jen pomalu. Scholz ale provedl velký obrat, říká germanistka
Zuzana Lizcová z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy

Plus

Německo odsouhlasilo dodání německých tanků Leopard 2 ukrajinské armádě, o což oficiálně požádalo Polsko, a další obrněnce Ukrajině dodá z vlastních zásob. „Německo v posledních týdnech váhalo a zdůrazňovalo, že se nechce samo ujímat iniciativy, ale vždy postupovat v souladu se spojenci,“ vysvětluje germanistka Zuzana Lizcová.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Premiér Petr Fiala během návštěvy Berlína vyvrátil spekulace, podle kterých by se ČR mohla vzdát svých v Německu vyráběných tanků typu leopard ve prospěch Ukrajiny. Tyto moderní tanky se staly v posledních dnech předmětem mnoha debat. Některé země se snaží tlačit na Německo, aby je poskytly Ukrajině nebo aby aspoň souhlasilo s tím, že je do bojů proti Rusům pošlou jiné země. Podle posledních zpráv tak Berlín skutečně učiní, ale spor se vedl i na domácí německé politické scéně. Jaké argumenty německá vláda zvažovala a má jasný cíl, jakého chce na Ukrajině dosáhnout? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Naším hostem v přenosovém voze je vedoucí katedry německých a rakouských studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy Zuzana Lizcová. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají