Blízká setkání

Den po invazi se mi Hrdý Budžes nehrál dobře. Nečekala jsem, že to bude zase aktuální, přiznává Bára Hrzánová

Blízká setkání

Den po invazi se mi Hrdý Budžes nehrál dobře. Nečekala jsem, že to bude zase aktuální, přiznává Bára Hrzánová
Barbora Hrzánová

Dvojka

„Když Rusáci napadli Ukrajinu, druhý den jsme hráli Budžese," vypráví herečka v Blízkých setkáních. „Zpívá tam Kryl, hrajeme si na partyzány se střelbou a rudejma praporama... Najednou se to nehrálo dobře.“ Jak vzpomíná na Rekviem pro panenku? Je pyšnou matkou? Co dělá její Toník ve Francii? Zachránila ji za lockdownu hudba? Je důležitou součástí jejího života? Co soudí o vnitřní svobodě? Poslechněte si v audiu.
Aleš Cibulka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Káva o čtvrté na Dvojce. Ano, všechno je připraveno. Hezké dobré dopoledne. Včera jsem to měl vlastně tak trochu jako znamení, protože možná znáte ten zvyk, že než si jdete lehnout, ještě přepnete všechny kanály v televizi, jestli někde něco není. A bylo. Já jsem si říkala, že na to mrknu jenom chvilinku. A potom jsem se díval až do konce, protože opakoval i v noci rekviem pro panenku. A já jsem si říkal, to je tak nádherná věc. Můj dnešní host za roli postižena Johanky získal cenu na filmovém festivalu v Torontu a mnohé další. Miluji jí ve spiklencích slasti. No a hrdého buď, že se sem viděl a slyšel tolikrát, že už bych klidně mohl alternovat za jejího kolegu Libora Jeníka. Neobdivuji tak i její vztah k životu, touhu po svobodě, to jak je pyšná maminka. A řeč bude o Antonínovi, o Paříži. No, máme toho hodně. Mým dnešním hostem je herečka Bára Hrzánová. Barunko, dobré dopoledne. Dobré.

  • Poledne všem a děkuji za pozvání. Bára Hrzánová. Splněný moderátorův.

  • Jsem. Krásné dobré dopoledne. Vítej na Dvojce. Ještě jednou. Děkuji ještě jednou za pozvání a krásné dopoledne.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají