On Air

Když velké město začne regulovat hazard, přesune se na okraj měst, říká geograf David Fiedor

On Air

Když velké město začne regulovat hazard, přesune se na okraj měst, říká geograf David Fiedor
gambling, gambler, herní automaty, hazard

Radio Wave

Proč se hazard na některých místech v Česku objevuje častěji než na jiných? Nebo jak se přesunuje v důsledku regulace? Na to jsme se ptali geografa z Univerzity Palackého v Olomouci Davida Fiedora, autora knihy Hazard v České republice. „Když zpravidla velké město začne regulovat hazard, nedochází celkově k jeho úbytku, ale jenom k přemístění,“ říká.
Eva Svobodová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den, milí posluchači Radia Wave. Zdravím vás z Olomouce, kde jsem se právě potkala s geografem Davidem Fiedorem, který napsal knížku o hazardu v ČR.

  • Dobrý den. Krásný den. Zdravím vás. Od mikrofonu vás zdraví Eva Svobodová. My jsme se tedy potkali v Olomouci, kde vy působíte na katedře geografie. Ta knížka se věnuje celé ČR, hazardu v celé ČR. Vy jste ale Olomouci věnoval jednu samostatnou kapitolu. Proč? V čem je Olomouc, co se týče hazardu, výjimečná? Je nebo je nějak výjimečná v rámci ČR?

  • Velmi dobrá otázka. Ale moc je samozřejmě výjimečná, protože a nejenom tím, že tady působím, ale hlavně tím, že když se podíváme na ta velká populační velká města ČR, tak Olomouc patří mezi ta, řekněme stále ještě nejzasaženější města v ČR, co se hardwaru týče. To znamená, když si vezmeme nějaký ukazatel typu počet počet automatů hracích automatů v přepočtu na obyvatele, tak Olomouc minimálně v minulých letech patřila, patřila k té špičce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají