Zprávy z jižních Čech

Ojedinělou sérii úmyslného zapalování aut vyšetřují policisté v Českých Budějovicích

Zprávy z jižních Čech

Ojedinělou sérii úmyslného zapalování aut vyšetřují policisté v Českých Budějovicích
Ohořelé torzo auta v ulici Čéčova v Českých Budějovicích

České Budějovice

Sérií požárů aut se zabývají kriminalisté v Českých Budějovicích. Neznámý pachatel během posledních pěti měsíců na Pražském předměstí zapálil tři auta a několik dalších poškodil. V létě navíc další auto shořelo na Lidické třídě. Naposledy tento týden někdo úmyslně zapálil vozidlo v ulici Čéčova před základní školou. Policisté i hasiči připouští, že vše může mít na svědomí jeden člověk.
Matěj Vodička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když jsem viděla ty plicní pásky, tak jsem si říkal ježišmarja, co se tady zase stalo. Ale nemyslím si, že se Stalin se jakoby mě, že budu.

  • Limitovaná. Na paní Lenkou čekalo ráno prvního listopadu v ulici Čéčova nepříjemné překvapení. Když chtěla odjet do práce. Přímo před svým vozem viděla ohořelé torzo jiného auta, ze kterého zbyl prakticky jen plechový skelet.

  • Se tomu směji, ale plakal jsem hodně. Moje auto naštěstí není úplně nejvíc poničený, ale nějaká škoda tam je, což je nepříjemné. Bydlím za rohem, vlastně když jsem zaparkoval, a něco podobného zažil koncem září i Jan Reindl, který bydlí v nedaleké ulici Kubatova. V noci ho vzbudil výbuch obytného vozu. Explodovala v něm propanbutanová láhev. Poté, co vozidlo někdo úmyslně zapálil. V těsné blízkosti stálo i jeho auto.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají