Zprávy z jižních Čech

Mladých aktivních myslivců je málo. Některé spolky už kvůli tomu mají problémy s regulací zvěře

Zprávy z jižních Čech

Mladých aktivních myslivců je málo. Některé spolky už kvůli tomu mají problémy s regulací zvěře
Martina Houšková, členka mysliveckého spolku v Pištíně na Českobudějovicku

České Budějovice

Některým mysliveckým spolkům hrozí zánik. Průměrný věk jejich členů je totiž pětašedesát let. Aktivní myslivci ve sdružení jsou často v menšině, a proto jen obtížně zvládají péči o honitby.
Jitka Cibulová Vokatá

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Devětadvacetiletá Martina Houšková mi u rybníku štičí ukazuje, jak umí její ohař, tak ony aportovat post.

  • Řekl. Tato mysli v kině je nejmladší členkou mysliveckého spolku Pištín na Českobudějovicku. Nás je teď kolem 25 členů, z toho vlastně z Metal, která teď už tři ženy a většina vlastně těch členům je kolem 60 let, takže ty mladý by to chtělo, protože je hodně práce, zabýváme se na ně kameny, takže je potřeba pracovat. A senioři, kteří tam u nás jsou, když můžou, tak samozřejmě stále chodí, protože jsou rádi ve společnosti, mají to rádi celkově myslivost, ale ne vždycky to zdraví dovolí, takže opravdu by bylo lepší, kdyby nějaký ty mladý k tomu byly, ale byly i k té práci nejenom prostě kloní.

  • Martina se věnuje myslivosti už od střední školy. Má dvě fenky s loveckými zkouškami. Protože psovodů čím dál míň, chodí pravidelně vypomáhat i myslivcům do jiných spolků. Třeba do sousedního honebního společenství Kubata Sedlec. A podle jednoho z jeho členů Vojtěcha Reitingra není zdaleka jediná.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají