Zprávy pro Královéhradecký kraj

Po více než dvou letech končí úpravy okolí státního zámku v Náchodě za zhruba 240 milionů korun

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Po více než dvou letech končí úpravy okolí státního zámku v Náchodě za zhruba 240 milionů korun
Okolí státního zámku v Náchodě se v posledních dvou letech změnilo k nepoznání

Hradec Králové

Okolí státního zámku v Náchodě se v posledních dvou letech změnilo k nepoznání. Národní památkový ústav se ho snaží vrátit do podoby z první poloviny 19. století. Původní nálety nahradily nové stromy, dělníci svah odvodnili, zpevnili a zámek znovu propojili s centrem města. Práce za zhruba 240 milionů korun v těchto dnech končí a s mikrofonem se tam zašel podívat reportér Václav Plecháček.
Václav Plecháček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Devět hodin 15 minut. Posloucháte ČRo Hradec Králové. A jestli jste tam teď nějakou dobu nebyly, tak byste koukali. Okolí státního zámku v Náchodě se totiž v posledních dvou letech změnilo k nepoznání. Národní památkový ústav se ho snaží vrátit do podoby z první poloviny 19. století. Objevili se tam například nové stromy. Dělníci svah odvodnili, zpevnily a zámek znovu propojily s centrem města. Práce za zhruba 240 milionů korun právě v těchto dnech končí a s mikrofonem se na to zašel podívat i náš reportér Václav Plecháček.

  • Stojím u brány, která vede na západní stranu svahu. Jsem tady s kastelánkou Ivou Kysilkovou. Tady panuje čilý stavební ruch. I když je pod nulou, touto bránou se na staveniště dostaneme.

  • Touto bránou bych to úplně nedoporučovala. Právě tam ještě stavba dokončuje poslední práce týkající se úpravy cesty vedoucí dolů do údolí k městu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají