Zprávy ČRo Olomouc

Lidí s postcovidovými obtížemi je teď méně než po jarní vlně. Menší zájem je i o lázně po nemoci

Zprávy ČRo Olomouc

Lidí s postcovidovými obtížemi je teď méně než po jarní vlně. Menší zájem je i o lázně po nemoci
Kašel (ilustrační foto)

Olomouc

Lidí s obtížemi po prodělané koronavirové nákaze ubývá. Například do olomoucké fakultní nemocnice denně zamíří spíše jednotky pacientů. Ještě na jaře tady přitom fungovala postcovidová ambulance, ve které hledaly pomoc tisíce pacientů. Teď už potřebná vyšetření lékaři provádí v rámci běžné ambulance.
Barbora Taševská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mně zůstaly následky v podobě problémům s dýcháním. Vrací se mi záněty průdušek, na který jsem nikdy předtím roce.

  • Byla k popisu třicátnice a na potíže, které má po COVIDu, nemoc prodělalo v lednu tohoto roku. Nakonec kvůli opakujícím se problémům navštívila lékaře. Byla jsem u praktického doktora, pro jistotu mě poslal na plicní. Říkala mi paní doktorka, že je to klasická věc postcovidová, se kterou se setkal. Ona běžně, že jde o klasickou je obtíže, potvrzuje lékař Samuel Kunz plicní kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Ještě na jaře tu v postcovidové ambulanci léčili 1000 pacientů, denně jich přišlo mezi 10 a 20. Teď je podle ní situace mnohem klidnější.

  • Teďka bych řekl, že jsou to spíš jednotky denně.

Více z pořadu