Zprávy Českého rozhlasu Region

Speciální čichací auto umí za jízdy měřit množství emisí. Technici ho právě testují na dálnici D1

Zprávy Českého rozhlasu Region

Speciální čichací auto umí za jízdy měřit množství emisí. Technici ho právě testují na dálnici D1
Testování „čichacího“ auta

Region

Novinku v boji proti nadměrným emisím u aut a kamionů testují teď na dálnici D1 technici z ČVUT spolu s kolegy z Dánska. Speciálně vybavené auto dokáže přímo za jízdy změřit nadměrně množství emisí, a pokud přístroj ukáže překročení limitů, policisté ho pošlou rovnou na odstavné parkoviště. Technologii zatím vědci testují a ukazují policistům tak, aby se zařízení mohlo začít běžně používat.
Zuzana Roudnická

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rivalky Tomáškovou konat až do veliké. V policejním autě zrovna předjíždíme kamion, který by po změření měřícím vozem mohl být problémy s emisemi. Policisté rozsvěcují stopku a majáky a Kamil svedou na odstavné parkoviště pomocí majáků a značení je stáhl. V Haagu byly.

  • Vždy všechny místní kontrola, vaše doklady, doklady od vozidla a snad i cena do plotu. Irgl Soulu.

  • Celku něho byl problém, takže s kolegy z Dánska zjistil, že tam je přehrát software z jiného vozidla nebo z jiného typu vozidla.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají