Za obzorem

Znám ženu, které vojáci hodili dítě do ohně, říká příslušník Rohingů, které z Barmy vyhánějí rozlícení buddhisté

Za obzorem

Znám ženu, které vojáci hodili dítě do ohně, říká příslušník Rohingů, které z Barmy vyhánějí rozlícení buddhisté
Trojí klenot

Plus

Buddhismus spolu s taoismem platí za nejvíce mírumilovné, v podstatě pacifistické náboženství. Buddhisté ve všech koutech Asie, Evropy, a dokonce i Ameriky nebo Oceánie vám řeknou, že neubližování tvoří základní kámen jejich věrouky. Jak je tedy možné, že tak mírumilovné náboženství stále častěji toleruje, a na některých místech světa dokonce otevřeně podněcuje násilí, vraždy a nespravedlnost?
David Jakš

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tato lidského osudu je podle buddhistů karma podle toho, jestli během života rozředíme špatnými činy, nebo naopak zahustíme. Těmi dobrými budou vypadat naše životy příští. Podle tohoto výkladu by tedy mělo být konání dobra tím nejdůležitějším, co člověk na tomto světě páchá.

  • Proč se tedy i mimořádně zbožní a bohabojní buddhisté podílejí na genocidě, kterou provádí armáda v Barmě, nebo na vraždách a drancování, ke kterým podněcují vlivní buddhističtí mniši na Srí Lance. Začíná další díl pořadu za obzorem, kterým vás provede David Jakš.

  • Za obzorem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají