Lídři stran ve Jihomoravském kraji. Zleva Josef Flek (STAN), Petr Fiala (ODS, Spolu), Petr Macinka (Motoristé), Michal Švagerka (Piráti), Daniel Sterzik (Stačilo!), Miroslav Ševčík (za SPD), Alena Schillerová (ANO) | Koláž iROZHLAS.cz / Profimedia

V čele kandidátek Jihomoravského kraje jsou jak politici působící v současné vládě, tak i silné osobnosti opozice. Přikloní se voliči v Brně k Petru Fialovi, lídrovi Spolu, nebo k Aleně Schillerové z hnutí ANO? A jak ovlivní volby fakt, že jižní Morava je stále regionem s početnou věřící komunitou? Poslechněte si předvolební speciál Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus, ve kterém diskutují politolog Michal Pink, komentátor Stanislav Biler a bioklimatolog Miroslav Trnka.
Jan Pokorný

Nejposlouchanější

Radiožurnál

Více ze stanice
Volby 2025

Volby 2025

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky proběhnou 3. a 4. října 2025. Letos kandiduje 26 politických uskupení, tedy o čtyři více než před čtyřmi lety. Všechny kandidující subjekty potřebují k zisku poslaneckých mandátů překonat pět procent hlasů, jediná koalice Spolu kandidující jako řádná předvolební trojkoalice stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL potřebuje získat alespoň 11 procent. Kompletní volební servis najdete na webu iROZHLAS.cz.

Více z pořadu

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu