Vinohradská 12

Reportérka Bastlová: Výhrady prezidenta Zemana jmenování vlády nezdrží, to si teď nikdo nemůže dovolit

Vinohradská 12

Reportérka Bastlová: Výhrady prezidenta Zemana jmenování vlády nezdrží, to si teď nikdo nemůže dovolit
Předsedu ODS Petra Fialu a poslance Pavla Blažka přijal Miloš Zeman v Lánech 22. září 2021

Plus

Kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS) hájí svůj výběr ministrů do budoucí koaliční vlády. Prezident Miloš Zeman, který jmenuje nového předsedu vlády příští pátek, ale s jedním jménem ze seznamu ministrů nesouhlasí. Co se bude dít dál? Může první poziční bitva mezi Petrem Fialou a Milošem Zemanem protáhnout jmenování celého kabinetu? Lenka Kabrhelová mluví s politickou reportérkou Marií Bastlovou, autorkou podcastu Ptám se já na serveru Seznam Zprávy.
Lenka Kabrhelová, Matěj Válek, Miroslav Tomek

Hudba: Martin Hůla
Editace, rešerše, sound design: Matěj Válek, Miroslav Tomek, Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ne, nebudu to konkretizovat, ale k jednomu jménu měl pan prezident výtky. Já jsem nicméně přesvědčen, že tak, jak se mu předložil návrh na složení vlády, že to je dobrá vláda.

  • Že to bude dobrá vláda a myslím si, že všichni kandidáti jsou kvalitní kandidáti, kteří mohou zastávat svoje funkce.

  • Kandidát na premiéra Petr Fiala hájí svůj výběr ministrů do budoucí koaliční vlády. Předseda ODS z koalice spolu ve středu představil obsazení kabinetu hlavě státu prezident Miloš Zeman, který jmenuje nového předsedu vlády příští pátek, ale s jedním jménem ze seznamu ministrů nesouhlasí. Co se bude dít? Dál, může první poziční bitva mezi Petrem Fialou a Milošem Zemanem protáhnout jmenování celého kabinetu. A jsou v něm přece jen nějaká potenciálně problematická jména? Pátek 19. listopadu. Tady je Lenka Kabrhelová a Vinohradská 12, zpravodajský podcast ČRo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají