Vinohradská 12

Kupovali draze, prodávali levně a nejistili se. Náhlý konec Bohemia Energy vysvětluje editor ČRo

Vinohradská 12

Kupovali draze, prodávali levně a nejistili se. Náhlý konec Bohemia Energy vysvětluje editor ČRo
Bohemia Energy

Plus

Bez dlouhodobých smluv na dodávku elektřiny nebo plynu se ze dne na den ocitl bezmála milion tuzemských zákazníků firmy Bohemia Energy, která ukončila činnost. Společnost podle všeho doplatila na rychle rostoucí ceny na burzách. Stejný osud potkal i několik menších dodavatelů. Kde udělala Bohemia Energy chybu? Jak na krach doplatí klienti? A co může za rekordní ceny energií? Barbora Sochorová mluví s editorem Českého rozhlasu Plus Václavem Pešičkou.
Barbora Sochorová, Matěj Válek, Ondřej Franta

Editace: Matěj Válek
Rešerše: Ondřej Franta
Zvukový mistr: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Té rychlosti to byl docela stres, protože my máme plyn, kotel na vytápění a s přicházející zimou jsme se báli, že bychom nesehnali žádného nového dodavatele.

  • K ní. Koncový dodavatel se o nás zatím postará. Nejhorší na tom je, když považuji skoro za skandální, že nepřišel ani dopis, nebo by o tom, že končí a jeho.

  • Bez dlouhodobých smluv na dodávku elektrické energie nebo plynu se ze dne na den ocitl bezmála milion tuzemských zákazníků dodavatelské firmy Bohemia Energy, která ukončila činnost. Společnost podle všeho doplatila na rychle rostoucí ceny na burzách. Stejný osud následně potkal i několik menších dodavatelů. Kde udělala Bohemia Energy chybu? Jak na krach doplatí její klienti a co může za rekordní ceny energií, se kterými se potýká nejen Česko? Je pondělí 18. října. Tady je Lenka Kabrhelová a Vinohradská 12, zpravodajský podcast ČRo. Dnešním dílem vás provede kolegyně Barbora Sochorová, která do studia pozvala editora ČRo Plus Václava Pešičková.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu