Vinohradská 12

Je jen otázkou času, kdy si Petr Fiala převezme kancelář ve Strakově akademii, předpokládá Jindřich Šídlo

Vinohradská 12

Je jen otázkou času, kdy si Petr Fiala převezme kancelář ve Strakově akademii, předpokládá Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo

Plus

Česko hledá po volbách cestu k nové vládě. Dvojice opozičních koalic získala většinu, zbraně ale neskládá ani dosavadní premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. O co se hraje, když už opozice deklarovala, že chce vládnout bez Babiše? A co volby ukázaly o situaci v zemi? Hostem Vinohradské 12 je komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo.
Lenka Kabrhelová, Matěj Válek, Ondřej Franta, Tereza Žižková

Editace: Matěj Válek
Rešerše: Tereza Žižková
Zvukový mistr: Ondřej Franta, David Kaiser 
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Většina občanů ČR ve volbách dala podporu politickým stranám, které se přihlásily k tomu, že chtějí změnit politiku v ČR. Výsledkem toho našeho jednání, je memorandu, že ty dvě koalice dávají dohromady vládní většinu a zavázali se i v rámci toho memoranda, že s nikým jiným o vládním projektu vyjednávat nebudou. Uvidíme, jak se bude vyvíjet zdravotní stav pana prezidenta. Nějaké Česko se po víkendových volbách vydalo na cestu k nové vládě. Dvojice opozičních koalic spolu a Piráti a Starostové získala v nové PS většinu křesel a je připravená začít jednat o podobě kabinetu. Zbraně ale zatím neskládá ani dosavadní premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Prezident Miloš Zeman, na jehož pověření sestavením vlády se čeká, byl mezitím v neděli převezen k hospitalizaci do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Jak to může proces vytvoření nové vlády ovlivnit? Jak dlouho může trvat a co volby ukázaly o situaci v zemi a jejím dalším směřování. Je pondělí 11. října. Tady je Lenka Kabrhelová a Vinohradská 12, zpravodajský podcast ČRo.

  • Dámy a pánové, přátelé, obě demokratické koalice mají ve sněmovně většinu. Mají tedy šanci postavit většinovou.

  • Že je zázrak, že jsme vůbec dosáhli takový výsledek. Já osobně jsem s tím ani nepočítal, ale je pravda, že jsme nepočítali s tím, že prohrajeme. Já bych chtěl pogratulovat panu předsedovi Fialovi ke skvělému finiši.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají