Vinohradská 12

Hra o čas a osud “nepamátek” v Brně. Cenné stavby by měly zachránit památkové zóny, říká reportér

Vinohradská 12

Hra o čas a osud “nepamátek” v Brně. Cenné stavby by měly zachránit památkové zóny, říká reportér
Redaktor Českého rozhlasu Tomáš Kremr

Plus

V Brně se blíží konec možnosti podávat námitky k vytvoření památkových zón. Ty mají poskytnout ochranu architektonicky cenným stavbám, které propadly úředním sítem. Pomůže zóna zachovat opomenuté kulturní dědictví? A v čem je brněnská debata relevantní i pro jiná česká města? Hostem Vinohradské 12 je brněnský reportér ČRo Tomáš Kremr.

 
Lenka Kabrhelová

Editace: Tereza Žižková
Rešerše: Alžběta Jurčová
Zvukový mistr: David Kaiser
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejenom po 30 letech se to vrátilo jako bumerang. Tady pan tehdejší lenost. Problém Brna byl v tom, že se to týkalo více než 1000 případů v Brně. Tady tento pozdní zápis do stop. Došla ochrana.

  • Stejně neochrání památky, které byly sporně evidovány, a naopak velice byrokraticky zatíží všechny vlastníky nemovitostí v daném území.

  • My to považujeme za jedinou cestu k určité regulaci, která by měla zajistit, že město Brno neztratí úplně svoji identitu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají