Téma Plus

Karel Kryl by měl 80 let. Sám o sobě říkal, že je věčný rebel a půlkacíř

Téma Plus

Karel Kryl by měl 80 let. Sám o sobě říkal, že je věčný rebel a půlkacíř
Karel Kryl

Plus

Před 80 lety se narodil písničkář Karel Kryl. Zatímco se kritikové přou o literární a hudební úrovni Krylova uměleckého odkazu, u veřejnosti si získal nesmrtelnost v letech 1968 až 1969, kdy se jeho protestsongy staly symbolem doby.
David Hertl

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když ČT v roce 2005 pořádala anketu největší Čech, na 29. místě skončil muž, který tak byl pro hlasující významnější než třeba Vlasta Burian, Karel Havlíček Borovský, Milada Horáková nebo Pavel Tigrid. Číslo 29 patří Karlu Krylovi, písničkáři, kterého mnozí mohli osobně vidět jen v krátkém období let 1989 až 94. Jak je to byli pro Karla Kryla roky? Nejen nad tím se zamýšlí a dobrý poslech následujících minut přeje David Hertl.

  • Přátelé, jsem povoláním hudební publicista a jako takový vám mohu teď sdělit, žeton ke společnému zpěvu našich národních hymen dnes jednotně udají dva nevymahatelný Karlové našeho písňového života.

  • Karel Gott a Karel Kryl.

Více z pořadu