Speciál Radiožurnálu Sport

Když prohrát, tak na centrkurtu před celým stadionem, hodnotí Lehečka čtvrtfinále s Tsitsipasem

Speciál Radiožurnálu Sport

Když prohrát, tak na centrkurtu před celým stadionem, hodnotí Lehečka čtvrtfinále s Tsitsipasem
Jiří Lehečka končí na Australian Open ve čtvrtfinále

Radiožurnál Sport

Jiří Lehečka se po Tomáši Berdychovi stal prvním českým tenistou, kterému se podařilo probojovat do čtvrtfinále grandslamu. Na probíhajícím Australian Open se však z postupu do semifinále radoval favorizovaný Řek Stefanos Tsitsipas, o kterém Lehečka v rozhovoru pro Radiožurnál Sport prohlásil, že je jedním z nejlepších hráčů světa. Poslechněte si celý rozhovor mladého českého tenisty s reportérem Jaroslavem Plašilem.
Jaroslav Plašil

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Citibank. Tak já jsem do toho zápasu šel s tím, že jsem rozhodně věřil, že na ně mám. Zastavil jsem se v hlavě přehrávat náš zápas vlastně z Rotterdamu. Co jsem se na něm přemýšlet, popřemýšlet tím, co jsem to udělal dobře, cenou jde o špatně, ale poté, vlastně, co jsem začal zápas tady, tak bylo i z něj cítit, že ty on se dobře připravil na ten zápas a že takticky hodně přemýšlí nad tím, co by mohl nejvíc uškodit. Začal hrát velice takticky dobře začátku a já jsem se bohužel nechal trošku nachytat a bohužel mě to stálo ten brejk v prvním setu. V průběhu celého zápasu jsem pořád věřila, takže jsem věděl, že prostě potřebu jsou malinko dostat do hlavy, abych ho například řeknu nebo tak. Ale bohužel dneska to bylo strašně na tenkým ledu. Já jsem nebyl schopný vlastně překročí takovou hranici, kde kde bych se dostal trošku na koně a trošku ho dokázal dostat pod tlak.

  • Zhodnotil Jiří Lehečka čtvrtfinálové utkání s Řekem Tsitsipasem, kterého teď považuje za nejlepšího tenistu světa po Srbovi Novaku Djokovičovi.

  • Ale myslím si, že po Djokovičovi rozhodně je jeden z nejlepších hráčů na světě. Aktuálně vlastně zatím neprohrál ani zápas tento rok, takže je to prostě jeden z nejlepších hráčů, co teď tenis hrají. Prostě ukázal mi ty ty malým maličkosti, který prostě je potřeba s těmito hráči.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají