Setkání u mikrofonu

Porsche 911 posloužilo jako natáčecí studio. Hostem v Setkání u mikrofonu byl sběratel aut Radek Pokorný

Setkání u mikrofonu

Porsche 911 posloužilo jako natáčecí studio. Hostem v Setkání u mikrofonu byl sběratel aut Radek Pokorný
Moderátor Petr Kumpfe a sběratel aut Radek Pokorný se potkali na Prague Car Festivalu

Liberec

Jak se sbírají auta? Podle čeho se vybírají? Dají se brát jako investice? I na to se v Setkání u mikrofonu zeptal Petr Kumpfe podnikatele Radka Pokorného, který má jednu z největších sbírek automobilů u nás. V jednom z nich, v ikonickém Porsche 911, pořad vznikl.
Petr Kumpfe

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vítejte u poslechu pořadu setkání u mikrofonu moje jméno je Petr Kumstát a dnes jsem si pozval Radka Pokorného, který je podnikatel, ale především také sběratel. A o sběratelství vášní a starých autech si budeme povídat už za malou chvíli.

  • Vítejte u poslechu pořadu setkání u mikrofonu ČRo Liberec. A já vám musím prozradit, že jsem s naším mikrofonem vyrazil do Prahy na výstavu a Prague Car festival, kde je také velká expozice veteránů. A tam jsem potkala Radka Pokorného, který je úspěšným podnikatelem. Ale o tom si dneska povídat nebudeme. Radku, ty jsi také sběr a teď. Dobrý den. Ahoj. Protože co sbíráš kromě automobilu?

  • Ale já si říkám, že jsem Vetešník, protože sbírám vlastně všechno možné. Zrovna včera jsem se nedostal na na otevírací den a na aukci, tady na prak k festivalu, protože mě pozval jeden můj kamarád, pan Gondek, který je velký vetešníků. Benešová že má den otevřených dveří jednou za delší dobu. O přesunu něj 10 let nebyl. Tak jsem jel do toho jeho vetešnictví, na co si koupil starý brusle, starou tašku a 3 4 rtuťový teploměr i proto, že nejlíp měří. Takže já sbírám všechno možné. A když jsem se včera zamyslel nad tím, že po těch 15 letech, kdy jsem tenkrát za Chelsea, že už si musím zabrzdit, protože už nemám prostor, kam bych to všechno dával, protože mám skutečně spoustu krámů a je to spojené s tím.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají