Rozhovory Radiožurnálu

Jak proběhne předání kanceláře prezidenta republiky? Nebude to tak, že zamkneme a předáme klíče, nebudu si kazit jméno, říká Kruliš

Rozhovory Radiožurnálu

Jak proběhne předání kanceláře prezidenta republiky? Nebude to tak, že zamkneme a předáme klíče, nebudu si kazit jméno, říká Kruliš
Vladimír Kruliš, ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky (ilustrační foto)

Radiožurnál

Nově zvolený prezident se funkce ujme 9. března. To znamená už teď začít připravovat převzetí úřadu. A nejde o malý úřad, celkem zahranuje kolem stovky zaměstnanců. Jak bude vypadat převzetí prezidentského úřadu a začali už oba prezidentské týmy jednat o předání? „V nejbližších dnech by se měla nová paní kancléřka Vohralíková potkat s panem kancléřem Mynářem,“ komentuje Vladimír Kruliš, ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta.
Věra Štechrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Já myslím, že neexistuje žádný zavedený protokolu, že to je tak jako v každé firmě. Když se mění osazenstvo, tak se předávají ty věci, které vlastně nikdy neskončí, protože pořád sedí v zahraničí věci, na které je potřeba nějak reagovat. Pořád jsou další a další velvyslanci, pořád jsou další a další akce, jmenovací akty, takže ten proces je vlastně nikdy nekončící, a proto je potřeba, aby tam byl někdo, kdo stále bude fungovat. Ale k tomu je ten aparát. To znamená, i když nebudou ti šéfové těch odborů, pořád zůstává ten aparát, zůstává nějaká historie, programy, ze kterých jde vycházet.

  • Vlastně to celé jede dál.

  • Vy už jste se potkali s někým týmu Petra Pavla právě kvůli předání té agendy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají