Reportáže zahraničních zpravodajů

Plovoucí kravín v Rotterdamu i prodejna českých knedlíků v Chicagu

Reportáže zahraničních zpravodajů

Plovoucí kravín v Rotterdamu i prodejna českých knedlíků v Chicagu
První plovoucí farma na světě nemohla vzniknout jinde než v Holandsku

Plus

V Chicagu je prodejna českých knedlíků, která je poslední ve městě. Na Kypru se osvěžíte v restauraci, kterou vede kypersko-slovenský pár. V Bulharsku, které je oblíbenou destinaci českých turistů, zjistíte, jaká opatření proti šíření koronaviru je tam třeba dodržovat. A ještě se ohlédnete za mezinárodním filmovým festivalem Kino na hranici ? v polském i Českém Těšíně. Provází Helena Berková.
Helena Berková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Notre-Damu si prohlédneme něco, co se hned tak nevidí kravín na vodě. Z největšího evropského přístavu vyrazíme do Ameriky a v Chicagu navštívíme prodejnu českých knedlíků. Poslední ve městě na Kypru se osvěžíme v restauraci, kterou vede kyperskou slovenský pár. A ještě se ohlédneme za mezinárodním filmovým festivalem. Kino na hranici s Polskem i Českém Těšíně a přitom ohlédnutí. Bude taky řeč o jídle, o receptech spojených s Václavem Havlem. Příjemné pomyslné nesmírně gastronomické putování přeje Helena Berková.

  • Reportáže zahraničních zpravodajů.

  • Nizozemci jsou na vodě jako doma. Jejich život se po staletí točí kolem moří, řek a kanálů. V soužití s vodou hledají hranice možného i dnes. Právě v Nizozemsku vznikl před časem unikátní projekt kravín plovoucí na hladině největšího evropského přístavu v Rotterdamu. Prohlédneme si ho s naším zpravodajem v kterém Daňkem?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají