Reportáže zahraničních zpravodajů

Na ostrově mezi Dánskem a Švédskem je palírna, ve které se sudům s pálenkou pouští hudbu

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Reportáže zahraničních zpravodajů

Na ostrově mezi Dánskem a Švédskem je palírna, ve které se sudům s pálenkou pouští hudbu
Reportáže zahraničních zpravodajů

Plus

V americkém New Orleansu se seznámíte s mužem, který za svou kariéru vychoval desítky jazzmenů. Připravila Lubica Bergmannová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Obyvatelé Káhiry si většinu věcí nakoupí v m. Vagony neustále procházejí prodavači všeho možného a ceny jsou prý velmi mírné. Největší divadelní jeviště na světě je uprostřed Berlína. Možná tušíte, o čem bude řeč. A pokud ne, tak napovím. A jen Kesl bund s. V dobré restauraci vám víno spárují s jídlem, různé koktejly se zase hodí na různé příležitosti. V malé švédské palírně to ale vzali z druhé strany. Vybírají, jaká hudba má nejlepší vliv na jejich alkohol. Co dalo město New Orleans světu? Typickou polévku, Kambu a hlavně jazz. Na závěr dnešních reportáží zahraničních zpravodajů vás seznámíme s jednou jazzovou legendou. Příjemný poslech vám přeje Lubica Bergmanová.

  • Reportáže zahraničních zpravodajů.

  • Nejstarší africké metro jezdí ve dvacetimilionové Káhiře. Vlaky se tam částečně zavrtali pod zem před 30 lety. Dnes má Káhira tři linky a velké plány na rozšíření sítě. V dohledné době dojedou vlaky metra až na letiště. Na černém kontinentu později přibyla už jen jedna další podzemka, a to v Alžíru. M je sice znakem moderního světa, v Africe má ale přece jen svá exotická specifika. Přesvědčí vás o tom náš káhirský zpravodaj.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají