Reportáže Radiožurnálu

„Nejhorší není nedostatek jídla, ale zima. “ V ostřelovaném Bachmutu žijí bez elektřiny už měsíce

Reportáže Radiožurnálu

„Nejhorší není nedostatek jídla, ale zima. “ V ostřelovaném Bachmutu žijí bez elektřiny už měsíce
Bachmut, Doněcká oblast. Listopad 2022

Radiožurnál

Ukrajina se potýká s následky nové smrště ruských raketových útoků. Ty způsobily úplný kolaps elektrické sítě. Mnohé vesnice a města na válečné linii jsou ale bez proudu už několik měsíců a tamní lidé se s tím už naučili žít. V Bachmutu v Doněcké oblasti natáčel ukrajinský zpravodaj Martin Dorazín.
Martin Dorazín

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Projíždíme poslední vesnicí Ivanovské. A to už je vlastně předměstí pach potu. Všichni už máme neprůstřelné vesty, přilby. No a i to auto Pinkas a autorské, kterými i ochranka vozí peníze z banky. To máme taky k dispozici díky české pomoci z mého trošku vylepšili. Zvýšili jsme ho. Zatím jsme vylepšili průjezdnost v terénu. Sjíždíme z kopce do údolí a na té protější straně na vyvýšenině leží město Bach moc. Čili je nesmírně důležité udržet ty pozice kolem města, protože kdo je ovládne, ten ho bude mít potom jako na dlani. Je to gestapo po nálezu na Šluknovsku a v dálce na druhém konci města záblesk a tým, to byl přílet, tak některé domy dostaly takový zásah.

  • Že už se asi nikdy nepodaří opravit jejich části, prostě chyby. Ale přesto jsou tady nápisy Bach hmot je Ukrajina. A tady vidím 3 1. lidi, kteří jdou venčit psa.

  • Dalek jeho dotyku s, vedlo mě a pak teprve ji. Nic ti.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají