Reportáže Radiožurnálu

Gruzie se potýká s přívalem uprchlíků z Ruska. „Je to absolutní katastrofa,“ stěžují si místní

Reportáže Radiožurnálu

Gruzie se potýká s přívalem uprchlíků z Ruska. „Je to absolutní katastrofa,“ stěžují si místní
Na ruské návštěvníky hned u vchodu cílí nápis s dnes už okřídleným heslem o tom, kam by měla zamířit ruská válečná loď

Radiožurnál

Rusové v jihokavkazské republice skupují nemovitosti a začínají ve velkém podnikat. Místní ale z jejich příchodu většinou nadšení nejsou a snaží se to dávat najevo různými způsoby. Vyvěšují ukrajinské vlajky, malují na ulicích protiruské grafity nebo pořádají demonstrace.
Patrik Salát

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Před budovou gruzínského parlamentu stojí několik demonstrantů s ukrajinskými a gruzínskými vlajkami a vykřikují hesla na podporu Ukrajiny. Kolem procházejí skupinky Rusů, někteří se zastavují a natáčejí si demonstrující na telefon. Kousek od nich přitom stojí Ukrajinci, kteří dělají to samé lásky.

  • To, že vás Husova? Jsou taky různí lidé a mají na válku různý pohled. Jsou tady takoví, kteří zaujímají neutrální pozici a pak jsou ti, kteří proti válce vystupují.

  • Iljana pochází ze Lvova a kvůli válce odešla do Gruzie. To, že se v jeho kavkazské zemi potkává na ulicích s Rusy, se snaží brát s nadhledem. Většina místních ale z jejich příchodu nadšená není.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají