Řečí peněz

Ropovod Družba je pro nás klíčový. Není třeba si nalhávat, že na něm nejsme závislí, míní ekonom Rod

Řečí peněz

Ropovod Družba je pro nás klíčový. Není třeba si nalhávat, že na něm nejsme závislí, míní ekonom Rod
Ropovod Družba může přepravovat až jeden milion barelů ropy denně

Plus

Už tuto neděli se zastaví vývoz ropných produktů z Ruska do Evropy. Podle analytiků se jedná o zásadní restrikci, která dopadne na ruský ropný průmysl daleko víc než už téměř dva měsíce platné embargo na vývoz surové ropy. Velký dopad to bude mít i na evropské státy, které se na zásadní výpadek především dovozu nafty musely připravit. Jak se Evropa připravila? Co se změní v Rusku a zdraží se nafta u čerpacích stanic?
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už tuto neděli se zastaví vývoz ropných produktů z Ruska do Evropy. Podle analytiků se jedná o zásadní restrikci, která dopadne na ruský ropný průmysl daleko víc než už téměř dva měsíce platné embargo na vývoz surové ropy.

  • Ale velký dopad to bude mít i na evropské státy, které se na zásadní výpadek především dovozu nafty museli připravit. Jak se Evropa připravil? Co se změní v Rusku a zdraží se nafta u čerpacích stanic? Otázky pro našeho dnešního hosta, ekonoma Aleše Roda z Centra ekonomických a tržních analýz a také člen národní ekonomické rady vlády. Vítejte ve studiu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají