Řečí peněz

Neočekávaná inflace by měla začít klesat během léta. Změny cen v obchodech nejsou výrazné, říká ekonom

Řečí peněz

Neočekávaná inflace by měla začít klesat během léta. Změny cen v obchodech nejsou výrazné, říká ekonom
Euro a koruna

Plus

Česko se tento týden dozvědělo od statistiků, že dubnová inflace se neudržela u dvou procent, ale vystoupala více, než předpokládala centrální banka. Meziměsíčně poskočila ve srovnání s loňským dubnem dokonce o 2,9 procenta. Nejvíce zdražily potraviny a také pohonné hmoty. „Inflace na těchto úrovních vydrží ještě v květnu a červnu,“ ujišťuje v pořadu Řečí peněz hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už jen poslední týdny zbývají do voleb, kterými občané v zemích EU rozhodnou o nové skladbě Evropského parlamentu. V těchto volbách, které v Česku dlouhodobě svou nejnižší účastí patří k těm nejméně oblíbeným, vybíráme poslance, kteří rozhodují o podobě a přijetí právních předpisů EU. Hlasují také o nových obchodních dohodách, kontrolují práci orgánů a institucí EU a také to, jak jsou vynakládány peníze daňových poplatníků. Co vlastně nový europarlament může změnit na obnově naší konkurenceschopnosti nejen v rámci EU, ale i na té globální. Téma pro našeho dnešního hosta, kterým je hlavní ekonom Patria finance Jan Bureš. Vítejte ve studiu.

  • Pěkný den. A řeč bude také o inflaci, která se v Česku za poslední měsíc opět přiblížila třem %. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu