Ranní interview

Rakušan: Na kontroly nelegální migrace už bude stačit policie bez armády

Ranní interview

Rakušan: Na kontroly nelegální migrace už bude stačit policie bez armády
Kontroly na hranicích u Sudoměřic, opatření proti migraci

Radiožurnál

Kvůli nelegální migraci už čtyři měsíce vojáci, celníci a policisté kontrolují hranice mezi Českem a Slovenskem. Za tu dobu policisté při kontrolách odhalili zhruba 9 400 běženců a 140 převaděčů. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce ale dnes navrhnout, aby se kontroly na hranicích postupně omezovaly: „Migrační situace se ve střední Evropě oproti podzimu výrazně zlepšila. Dnes se záchyt migrantů pohybuje kolem 4–8 lidí za den. Proto chceme kontroly postupně omezovat.“
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vojáci, celníci a policisté už čtyři měsíce kontrolují hranice mezi Českem a Slovenskem kvůli přílivu nelegálních migrantů, především ze Sýrie. A vláda hraniční kontroly stále prodlužuje. Od konce září do konce loňského roku tam policisté při kontrolách odhalili zhruba 9400 běženců a 140 převaděčů. Na dnešním jednání kabinetu chce ale ministr vnitra Vít Rakušan z hnutí STAN navrhnout, aby se kontroly na hranicích postupně omezovali, a to už od zítřka. No, právě ministr Rakušan teď naším hostem. Dobrý den.

  • Hezké ráno vám i po.

  • Lukáčovou. Ne. Pane ministře, proč chcete kontroly na hranicích omezit? Migrační situace se natolik zlepšila, že už není třeba nasazovat na ty současné namátkové kontroly tolik lidí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají