Ranní interview

Potravinové banky spustily podzimní sbírku. „Chybí nám trvanlivé potraviny a dětské pleny,“ říká ředitelka pro Prahu a Středočeský kraj

Ranní interview

Potravinové banky spustily podzimní sbírku. „Chybí nám trvanlivé potraviny a dětské pleny,“ říká ředitelka pro Prahu a Středočeský kraj
Ledeč nad Sázavou, potravinová banka

Radiožurnál

Další kolo potravinové sbírky zacílené na lidi v nouzi, seniory či rodiče samoživitele začíná právě dnes. Kde všude je možné se zapojit? „Možné je to prakticky ve všech větších obchodech napříč celou republikou. V obchodech označených našim logem budou k dispozici i veškeré informace, co lze darovat,“ přibližuje ředitelka potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová. Největší zájem je podle ní o trvanlivé potraviny a drogistické zboží.
Vojtěch Bidrman

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pokud půjdete dnes nakoupit, můžete u pokladen potkat dobrovolníky se zástěrou s nápisem Sb. potravin. Podzimní kolo začíná v českých obchodech právě dnes. Potravinové banky tyto sbírky pořádají každý rok na jaře a na podzim pro lidi v nouzi, seniory nebo rodiče samoživitele. Loni lidé při podzimní sbírce darovali 580 tun zboží, letos na jaře to bylo o trošku míň asi 430 tun. Po telefonu už je ve vysílání Radiožurnálu vítám ředitelku potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj věru Doušovou. Dobré ráno. Dobré ráno. Kde všude se tedy můžou lidé do té podzimní potravinové sbírky zapojit nebo jak zjistí, kde?

  • Je to prakticky ve větších obchodech v celé republice a na každém tom obchodu, který se do sbírky zapojil, vždycky logo sbírky, taková ta plechovka a samozřejmě i pokyny, co všechno a je možné.

  • Darovat. Potravinové banky přijímají kromě trvanlivého jídla i drogistické zboží nebo taky hračky. Co teď nejvíc potřebujete? Co ve skladech chybí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu