Ranní interview

Nezdržujte se na přímém slunci, jeďte do přírody, radí mluvčí pražské záchranky. Jak přežít ve zdraví vedra?

Ranní interview

Nezdržujte se na přímém slunci, jeďte do přírody, radí mluvčí pražské záchranky. Jak přežít ve zdraví vedra?
Chlapec si hraje s kloboukem na pláži

Radiožurnál

Česko sužuje tropické počasí. Teploměry podle meteorolgů překročí i 34 stupňů celsia. Ochladit by se mohlo zítra. Co dělat do té doby, aby se člověku třeba neudělalo špatně nebo aby dokonce nezkolaboval? „Největší pozor by si měli dávat malé děti a starší nemocní lidé, ideálně by se venku přes poledne neměli zdržovat a počkat na odpoledne,“ radí mluvčí pražské záchranky Jana Poštová, podle které je důležité se patřičně chránit před sluníčkem a dodržovat pitný režim.
Vojtěch Bidrman

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko zasáhla vlna veder. Po celé zemi budou i dnes vysoké teploty. Ve středních a severozápadních Čechách by mělo být až 38 °C, jinde budou teploty těsně nad třicítkou. Výstraha před velmi vysokými teplotami platí podle meteorologů pro celé území Česka. Částečně ochladit by se mohlo zítra, kdy do Česka dorazí studená fronta. Jak do té doby vysoké teploty přežít ve zdraví? O tom si teď popovídáme s mluvčí pražské záchranky Janou Poštovou. Přeju vám dobré ráno.

  • Krásné dobré ráno.

  • Na co hlavně bychom, paní Poštová měli myslet v těch teplotách, abychom neměli zdravotní problémy, abychom nezkolabovaly.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají