Ranní interview

Hlasovací lístek ve špatné obálce je neplatný. Jak správně hlasovat?

Ranní interview

Hlasovací lístek ve špatné obálce je neplatný. Jak správně hlasovat?
Volby (ilustrační foto)

Radiožurnál

V pátek ve 14 hodin se otevřou volební místnosti ve více než 6 000 městech a obcích, ve kterých budou lidé vybírat nové zastupitele. V 27 volebních obvodech budou hlasovat i o tom, kdo usedne v senátu. Volební místnosti se zavřou v sobotu ve 14 hodin. „K volbám je potřeba průkaz totožnosti. V komunálních volbách jsou kandidáti a kandidující strany na jednom hlasovacím lístku. Abych platně odhlasoval, musím ho upravit křížkováním,“ říká náměstek ministra vnitra Petr Vokáč.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ranní Radiožurnál. 7 50 už zhruba šest hodin zbývá do začátku komunálních a senátních voleb. Ve dvě odpoledne se otevřou volební místnosti ve více než 6000 městech a obcích, ve kterých budeme vybírat nové zastupitele. V 27 volebních obvodech pak budeme hlasovat o tom, kdo usedne v Senátu. O mandát v komunálních volbách usiluje podle Českého statistického úřadu přes 195000 kandidátů. Do Senátu by chtělo 178 lidí. No a do ranního vysílání teď vstoupí i náměstek ministra vnitra Petr Vokáč. Dobrý den.

  • Dobrý den. Je všechno k volbám připravenou. Zaznamenali jste třeba nějaké komplikace, problémy?

  • Všechno je připraveno. Zatím jsme žádné komplikace nezaznamenali a doufám, že jí nebudeme zaznamenávat. Teď je nejvíc práce na obecních úřadech, které zavážejí materiály do volebních místností.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají